top of page
  • Somatic Bliss

Įkūnyta praktika - erdvė, kurioje kūnas prabyla

KAS MES ESAME


Įkūnyta praktika - tai Lietuvoje, Šveicarijoje, Portugalijoje ir Olandijoje dirbantys Integruojančios kūno ir judesio terapijos praktikai (Ingrida, Ieva, Jurga Bliss, Ernesta, Lana, Deimantė), kurie dalinasi savo žiniomis individualiose sesijose, grupiniuose užsiėmimuose, seminaruose, meno projektuose ir kitose veiklose. Praktikus vienija baigtos Integruojančios kūno ir judesio terapijos (IBMT) studijos ir siekis gyventi įkūnytą gyvenimą. Savo darbą jie suvokia kaip nuolat besiskleidžiančią kelionę. Prisijungti prie jos - ištiesta ranka kiekvienam.


KĄ MES DAROME


Įkūnytoje Praktikoje mes kuriame erdvę, kurioje per įvairias kūno sąmoningumo praktikas, mokomės susidraugauti su kūnu, per jį saugiai susitikti su savo vidiniu pasauliu. Susitikimuose ieškome kūno resursų, padedančių stiprinti savireguliaciją kasdieniame gyvenime. Taip pat mokomės išgirsti kūną: atpažinti, kaip jame atsispindi emocijos ir jausmai, ieškome būdų kaip juos išreikšti ar nuraminti. Kuriame galimybę kūną patirti kaip gyvą, kūrybišką, kiekvieną akimirką besiskleidžiantį sąmonės procesą.


KODĖL TAI DAROME


Mūsų misija – auginti supratimą visuomenėje apie neatsiejamą ryšį tarp kūno, emocinio gyvenimo ir mąstymo procesų. Gebėjimas patirti gyvenimą visu kūnu informacijos pertekliaus ir nuolatinių permainų amžiuje tampa gyvybiškai svarbus. Nerimo bei depresijos sutrikimai, beprasmybės jausmas, psichosomatiniai susirgimai, kontakto su realybe, kūrybiškumo ir spontaniškumo praradimas yra keli iš simptomų praradus ryšį su kūnu. Giliai tikime, kad pasitelkdami kūno sąmoningumo praktikas galime padėti tvirtą pagrindą savasties jausmo susigrąžinimui be konflikto tarp kūno kalbos ir tariamų žodžių, tarp intelekto ir emocijų.


KAM TAI SKIRTA


Tai skirta žmonėms, kurie ieško būdų kaip atrasti bei patirti save naujai, pagilinti autentišką ryšį su savimi ir pasauliu. Norintiems įsižeminti, išmokti naujų būdų, kaip pasirūpinti savimi, įsiklausyti į savo tikruosius poreikius, prisiminti, ką reiškia jaustis patogiai savo kūne.


MŪSŲ VERTYBĖS: SAUGUMAS, PAGARBA, AUTENTIŠKUMAS


Savo darbe pirmiausia siekiame sukurti saugią aplinką. Gerbiame kito žmogaus išgyvenimus, jausmus, neskubame jų analizuoti, primesti vertinimų. Santykyje su kitu žmogumi siekiame būti kiek įmanoma autentiškesniais. Įsiklausome, priimame, liudijame bei lydime žmogų jo procesuose. Manome, kad tokios sąlygos padeda susitikti su savo pažeidžiamumu, tyrinėti, augti bei pažinti save naujai.


KAIP TAI VEIKIA


Kiekviename grupiniame užsiėmime ar individualioje sesijoje kūno tyrinėjimas vyksta per judesį ir/ar prisilietimą, lydimą pagarbaus terapeuto liudijimo. Proceso metu per kylančius pojūčius, asociacijas, vaizdinius, emocijas įsiklausome į kūne glūdinčią išmintį. Ją vėliau galime išplėsti pokalbiu ar kita išraiška. Šioje praktikoje ypač daug erdvės improvizacijai. Proceso eiga priklauso nuo kliento poreikių, terapeuto intuicijos apie tai, kas konkrečiame momente labiausiai gyva. Kartais keliaujame labiau struktūruotu keliu ir bandome suprasti, kaip veikia tam tikra kūno sistema. Pavyzdžiui, ieškome būdo, kaip sugrąžinti mūsų nervų sistemai balansą tarp poilsio ir aktyvumo.


Plačiau apie praktikus čia.


86 peržiūros0 komentarų

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page