top of page

Neuroendokrininės sistemos kodas

12 savaičių programa
padedanti kūnui grįžti į saugumą
Kartu su
Ingrida Danyte ir Jurga Bliss
REGISTRACIJA SUSTABDYTA

Neuroendokrininės sistemos kodas yra 12 savaičių programa. Jos tikslas yra padėti kūnui grįžti į saugumą, didinant nervų sistemos atsparumą bei atkuriant endokrininės sistemos pusiausvyrą.

Programa apima gyvo grupinio mokymo vaizdo įrašus (6 valandas), teorijos konspektus, 40+ somatinių praktikų vaizdo įrašus, 12-os somatinių meditacijų audio įrašus, šaltinius tolesniam mokymuisi.

Programa paremta Stephen W. Porges, Stanley Rosenberg, Deb Dana, Linda Hartley, Bonnie Bainbridge Cohen darbais.

Programa padės

Patirti gilų nervų sistemos atpalaidavimą ir vidinės ramybės bei saugumo jausmą.

ATSIPALAIDUOTI

Išmokti kūno savistaba paremtų praktikų, kurios kasdien padės susidoroti su stresu ir nerimu.

IŠMOKTI PRAKTIKŲ

Išgirsti ir suprasti kūno signalus bei pagilinti ryšį su vidinių pojūčių pasauliu.

PAJUSTI

Sukaupti somatinių įrankių rinkinį, kurį gebėsite panaudoti susiduriant su gyvenimo iššūkiais.

ĮGYTI ĮRANKIUS

Suprasti, kaip kasdien palaikyti neuroendokrininę sistemą per prisilietimą, judesį, kvėpavimą, garsą.

SUPRASTI

Patirti savireguliaciją, koreguliaciją bei buvimą palaikančioje grupėje.
 

PATIRTI REGULIACIJĄ

Programa skirta Jums, jei:

  1. turite jautrią nervų ir/ar endokrininę sistemą, esate linkusi/-ęs į pervargimą, patiriate lėtinį stresą, nerimą, išsekimą, miego problemas, įvairius psichosomatinius ir ne tik simptomus, jums sunku atsipalaiduoti ir patirti gilų ramybės jausmą,

  2. jei esate individualioje terapijoje (pavyzdžiui, psichoterapijoje) ir norite savo kelionę papildyti somatinėmis praktikomis,

  3. norite išmokti įrankių, palaikančių neuroendokrininę sistemą,

  4. jei ieškote švelnių bei veiksmingų judėjimo praktikų,

  5. jei domitės kūno ir proto ryšiu,

  6. jei esate sveikatos specialistė/-as, ieškantis papildomų resursų savo klientams,

  7. jei esate jogos praktikė/-as ar trenerė/-is, norintis išplėsti savo judesio praktiką,

  8. jei esate asmeninio tobulėjimo ir savęs atradimo kelionėje,

  9. jei esate tėvai ar globėjai bei ieškote palaikymo sau ir savo šeimai.

_edited.jpg
d0c321b0-dccc-4518-b8bf-69c03a9e3776.JPG

Kiekvieną savaitę turėsite prieigą prie:

Įvado: trumpai apžvelgsime temą bei tą savaitę paruoštą medžiagą vaizdo įraše. 

Teorijos: kiekvienai savaitei paruošėme tai temai skirtą teorijos konspektą.

Kūno praktikų: nufilmavome praktiškus, paprastus įrankius, kurie padės "sutepti" neuroendokrininę sistemą, kad ji sklandžiau perjungtų pavaras nuo aukščiausios iki žemiausios - nuo aktyvumo iki atsipalaidavimo - ir atgal tam, kad galėtume labiau mėgautis gyvenimu savo kūne. Naudojame prisilietimą, judesį, garsą ir kvėpavimo pratimus. 

Somatinės meditacijos: įrašėme somatinę meditaciją pateiktai medžiagai integruoti.

Savarankiško praktikavimo užduočių: pasiūlysime rekomendacijas, kaip pratimus integruoti į savo kasdienį gyvenimą. Taip pat pateiksime klausimus savirefleksijai.

Šaltinių tolesniam mokymuisi: pasiūlysime knygas, straipsnius, podcastus tiems, kurie nori nerti giliau.

Grupinio užsiėmimo: kiekvieną savaitę kviečiame peržiūrėti anksčiau nufilmuotas gyvas klausimų ir atsakymų sesijas. 

Programos turinys

01

POLYVAGAL TEORIJA

Pirmąją savaitę Jurga supažindins su Polyvagal teorija bei pristatys pagrindinius pratimus nervo klajoklio tonizavimui bei savireguliacijai. Grupinio užsiėmimo metu bus sudaromas asmeninis autonominės nervų sistemos žemėlapis (pagal Deb Dana).

03

SAULĖS REZGINYS

Trečiąją savaitę tyrinėsime saulės rezginio sritį bei išmoksime praktinių būdų, kaip “pamaitinti” nuo modernaus gyvenimo būdo pavargusius antinksčius bei kasą bei susigražinti pasitikėjimo savo jėgomis jausmą.

05

IMOBILIZACIJA

Penktąją savaitę tyrinėsime situacijas, kuriose, rodos, neturime išeities. Tokiose akimirkose nervų sistema renkasi sulėtinti visas funkcijas iki išlikimui būtino lygio. Dėl to galime jaustis išsekę, pesimistiški, neturėti jėgų nei kažką veikti, nei galvoti. Jurga padės susigrąžinti energiją, kai esame sustingę ar suglebę.

07

ĮTIK

Septintąją savaitę gilinsimės į nervų sistemos atsaką “Įtik”. Šioje būsenoje mums sunku pasakyti „ne“, bijome pasakyti tai, ką iš tikrųjų jaučiame, neigiame savo poreikius. Jurga padės šį atsaką atpažinti bei rasti kitokių veikimo būdų.

09

KAKLO SRITIS

Atgauti savo kaklą reiškia duoti sau leidimą būti ryšyje su tuo, ką galvojame ir jaučiame, ir prašyti to, ko norime ir ko mums reikia, per daug nesijaudinant dėl kitų reakcijos. Devintąją savaitę kartu su Ingrida tyrinėsime kaklą ir čia išsidėsčiusią skydliaukę bei prieskydines liaukas, leisime savo balsui skambėti.

11

VIDINĖ AŠIS

Vienuoliktą savaitę, atsirėmę į kūnui gerai pažįstamus kūdikystėje integruotus refleksus bei Polyvagal teorijos pratimus, kartu su Ingrida pratinsime kūną prie natūralaus judėjimo. Pasitelkę refleksus, balansuosime savo kūno puses ir grįšime į vertikalumą. Galvos, širdies, pilvo, dubens dugno jungtį stiprinsime per pamatinius neurologinius judesius bei endokrininę sistemą.

02

DUBUO

Antrąją savaitę Ingrida kvies tyrinėti dubens sritį bei išmokti praktinių būdų, kaip padėti sau saugiai nusileisti ir įsitaisyti savo vidinėje žemėje.

04

KOVOK ARBA BĖK

Ketvirtąją savaitę pradėsime gilintis į atskiras autonominės nervų sistemos būsenas. „Kovok arba bėk“ reakcijos tikslas yra mus apsaugoti ir užtikrinti mūsų išlikimą. Visgi, ši būsena kelia iššūkių, kuomet yra neproporcinga situacijai ar jaučiamės joje užstrigę. Jurga padės suprasti bei išmokti, kaip neužspausti, nesulaikyti streso savo kūne ir, praėjus pavojui, grįžti į ramybę.

06

SOCIALINIS ĮSITRAUKIMAS

„Socialinis įsitraukimas“ tai nervų sistemoje užkoduotas gebėjimas užmegzti ir palaikyti santykius. Kai lėtinis stresas, traumos ar neišspręstos problemos daro neigiamą įtaką nervų sistemos lankstumui, tampa sudėtinga vėl pereiti į socialinio įsitraukimo būseną. Šeštąją savaitę Jurga pasitelkusi terapines intervencijas ir somatines praktikas padės išmokti puoselėti gebėjimą būti santykyje.

08

ŠIRDIS

Aštuntąją savaitę grįšime į širdį. Kartu su Ingrida tyrinėsime judesius, kurie padeda meilės jausmams judėti mūsų kūne, prisipildysime oksitocinu bei atrasime meilės kelius kūne.

10

ŠĖLSTANČIOS MINTYS

Sąmoningas ryšys su galvos sritimi gali atverti duris į gilesnį suvokimą, išmintį bei kūrybiškumą. Tad dešimtąją savaitę kartu su Ingrida tyrinėsime galvoje išsidėsčiusias endokrinines liaukas bei išmoksime nuraminti įsismarkavusį protą.

12

KOPĖČIOS

Paskutiniąją savaitę kartu su Jurga vėl prisiminsime autonominės nervų sistemos reakcijas (socialinis įsitraukimas, “kovok arba bėk”, imobilizacija ,”Įtik” reakcija), vėl grįšime prie pirmąją savaitę sudaryto asmeninio autonominės nervų sistemos žemėlapio, susipažinsime su nervų sistemos stabdžiais bei mokysimės atpažinti, kurioje žemėlapio vietoje esame. Peržvelgsime sukauptų somatinių įrankių rinkinį bei kaip juos taikyti.

DSC05792.JPG

LYDI

Ingrida Danytė

Ingrida yra kūno ir judesio terapeutė, dip.IBMT, RSMT, Tarptautinės somatinio judesio edukacijos ir terapijos asociacijos (ISMETA) narė. 

 

Savąjį gyvo, gyvenančio kūno pažinimą Ingrida pradėjo 2017 metais Lindos Hartley somatinės terapijos instituto programoje Vilniuje (Institute for Integrative Bodywork & Movement Therapy, London). Vis dar studijuodama institute, pradėjo mokytis Vokietijoje, privačioje Autentiško Judesio Disciplinos (Circles of Four) mokytojos Cornelia Schmitz praktikoje. Šiuo metu Ingrida gyvena Vokietijoje, toliau mokosi, su klientais dirba nuotoliu, veda seminarus Lietuvoje ir užsienyje.

 

Ingrida gilinasi į nervų, endokrininę bei imuninę sistemas. Daug dėmesio skiria Polyvagal teorijos praktikų pritaikymui savo ir klientų kasdienybėje. Ingrida specializuojasi darbe su klientais, susiduriančiais su psichosomatiniais simptomais, ypač kūno cikliškų procesų sutrikimais. Jai artimos kūniškumo, kūno įvaizdžio, kūno priėmimo, seksualumo, santykių, autentiškumo temos.

KAINA

Visa programa - 200 eur 

 

IBMT bendruomenės nariams taikome 20 proc. nuolaidą  - 160 eur
 

REGISTRACIJA SUSTABDYTA

LYDI

Jurga Bliss

Jurga Bliss yra Tarptautinėje somatinio judesio edukacijos ir terapijos asociacijoje (ISMETA) registruota somatinio judesio terapeutė ir edukatorė (RSMT/E, Dip. IBMT). Individualiai su klientais ji dirba lietuvių ir anglų kalbomis internetu, veda grupes, seminarus nervų sistemos sveikatinimo, kūno, emocijų bei proto darnos temomis, organizuoja judesio užsiėmimus nuotoliu bei gyvai Lietuvoje ir Portugalijoje, kur šiuo metu gyvena.

 

Jurgos profesinio domėjimosi sritis yra somatinė psichologija, ji gilinasi į santykio su savimi ir kitais, savęs priėmimo, prieraišumo, asmeninių ribų, vidinių resursų, perdegimo, vystymosi traumų, subasmenybių bei kitas temas, kurios dažnam kelia iššūkių šiandieniame gyvenime.

 

Savo darbe Jurga praktiškai taiko Polyvagal teoriją efektyviam nervų ir kitų kūno sistemų palaikymui bei reguliavimui, jai svarbu klientus jų vidinėje kelionėje lydėti kuriant saugią, palaikančią atmosferą bei keliauti kliento norimomis kryptimis bei tempu.

IMG_5056.JPG

Programoje pateikiami patarimai ir informacija turi papildyti, o ne pakeisti jūsų gydytojo ar kito sveikatos priežiūros specialisto patarimus. Jei žinote ar įtariate, kad turite kokių nors sveikatos sutrikimų, dėl dalyvavimo programoje rekomenduojame pasitarti su gydytoju.

bottom of page